BALIKESİR ERDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE AÇILACAK OLAN STEM LABORATUVARININ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılması planlanan STEM laboratuvarının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE AÇILACAK OLAN STEM LABORATUVARININ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılması planlanan STEM laboratuvarının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Laboratuvarımız Balıkesir ilinde devlet okulları bünyesinde açılacak olan 2. STEM laboratuvarı olma özelliği taşımakta olup Erdek ilçesinde toplam 2.487 öğrenciye hizmet verecektir.İlçemiz Halitpaşa İlkokulunda açılacak olup hazırlıkları tüm hızıyla devam eden STEM laboratuvarında yıl boyunca 6-14 yaş aralığında temel eğitim öğrencilerine uygun etkinlikler gerçekleştirilecektir.Hazırlanan bu laboratuvarda öğrencilerimize STEM eğitimi vermek üzere,bu konuda gerekli eğitimleri alan ilçemiz sınıf öğretmeni Tuğba ALTUNTAŞ görevlendirildi.Müdürlüğümüz bünyesinde Halitpaşa İlkokulu´nda faaliyet gösterecek  laboratuvarımız,öncelikle ilçedeki tüm temel eğitim öğrencilerimize yönelik olacak olup, talep etmeleri halinde Balıkesir’in  tüm ilçelerindeki temel eğitim öğrencilerine de hizmet verecektir.İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ ve Laboratuvar Öğretmeni Tuğba ALTUNTAŞ tarafından hazırlıkları titizlikle takip edilen laboratuvarımızın yapımında sona yaklaşılmış olup açılış tarihi 26 Kasım 2018 olarak belirlenmiştir.STEM laboratuvarının oluşturulması ve yapımı,diğer okullarımıza da önemli yardımları bulunan  İşadamı YAŞAR CEYHUN MIRIZ’ın katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

STEM, Science, Technology, Engineering ve Math’in (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) kısaltılması olan bir kelimedir.STEM eğitim sistemi teknik olarak ülkemizde ilkokul çağından beridir uygulanmaktadır.Bu sistem sayesinde, öğrencilere Fen bilimleri, Matematik gibi dersleri ezber sisteminden çıkartıp, bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerini/metodlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılmasını hedef alınmaktadır. STEM eğitimi ile Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik disiplinleri arasında bütünleşmeyi uyumlu bir şekilde oluşturarak, anaokulundan üniversiteye kadar verilecek proje tabanlı eğitim yaklaşımıyla soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

08-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

Halitpaşa Mahallesi Kumlu Yalı Caddesi 10500 Erdek/Balıkesir - 0 (266) 835 41 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.