BALIKESİR ERDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERBİL CAMGÖZÜN YIL SONU MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERBİL CAMGÖZÜN  YIL SONU MESAJI

Değerli Öğretmenlerim,Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Veliler  

  

Özverili çalışmalarla sürdürülen bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Öğrencilerimizin, anne ve babaların heyecanla beklediği karnelerle birlikte yaz tatiline girmiş bulunmaktayız.2017/2018 Eğitim Öğretim yılını ilçemizde her anlamda olumlu tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl hem eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından hem de bengi projesi,sosyal etkinlikler, yarışmalar, bilimsel projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu şekilde dolu dolu bir yılın yaşanmasına destek olan en başta Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, kurum amirlerimize, Okul Müdürü ve idarecilerimize, meslektaşlarımız öğretmenlerimize, bize destek olan hayırseverlere ve eğitime gönül veren herkese teşekkür ediyorum.

   

Geçen yıl il genelinde uygulanmaya başlayan Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) Projesi bu yıl ilçemizde daha da benimsenip zenginleştirilerek eğitim öğretim faaliyetleriyle birlikte en verimli şekilde yürütüldü.Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz projeyi en iyi şekilde sahiplenerek ,velilerimizin de desteğiyle öğrencilerimizle birlikte yoğun bir çalışma içerisinde uyguladılar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan çok sayıda proje ve faaliyetlerimiz yıl içerisinde gerçekleşmiştir.Müdürlüğümüzce,İl genelinde bu yıl ön planda uygulanan ”Sporda Yetenek 10 la Gelecek” projesine destek olmak amacıyla Bengi Gençlik Turnuvaları adı altında yıl içerisine yayılan 8 tane  okullar arası turnuva planlanıp uygulanmıştır.Bunun haricinde akademik başarı  ve etik değerler alanlarında kapsamlı ve etkili projelerimiz planlanıp uygulanmıştır.Okullarımızda okuma saatleri etkin biçimde yürütülerek öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması anlamında önemli mesafeler katedilmiştir.Okullarımız uyguladıkları proje/etkinliklerle Bengi projesini en etkili şekilde eğitim öğretim faaliyetlerine kanalize etmişlerdir.Bu bağlamda Bengi projesi kapsamında birçok proje ve faaliyetleri uygulayarak bizleri gururlandıran değerli okul yöneticilerimiz, sevgili meslektaşlarım ve çok kıymetli öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgili öğrenciler;

         Bir Eğitim –Öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirenler başarılı bir karneyle bir üst sınıfa geçecek veya okulundan mezun olacaklardır. Bazılarınız ise çeşitli nedenlerden dolayı başarısız olup hem siz hem de aileniz üzülecektir.Unutmayınız ki kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır. Yaz tatili tüm bunları değerlendirebilmeniz için iyi bir fırsat olacaktır.Bir Yılın yorgunluğunu tatillerle atmak en büyük hakkınız olacaktır. Ancak dinlenmek boş vakit geçirmek değildir.  Yaz tatili boyunca dinlenmenin yanında mevcut başarınızı daha yukarı taşıyabilmek için  yavaş yavaş önümüzdeki yılın hazırlıklarını yapmanız gerecektir. Ayrıca ailenizle bir bütün olduğunuzu unutmayarak her konuda ailenizle yardım ve işbirliği içerisinde olmalısınız.

 

Değerli Veliler;

         Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içerisinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Karne notları çocuklarınızın yanlış değerlendirilmesinin ve yönlendirilmesinin bir aracı asla olmamalı. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarımızı ve payımızı gösterir.Karnelerini değerlendirirken başarılı çocuklarımızla gurur duyarken başarısız çocuklarımıza kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalarda bulunmayalım.Unutulmamalıdır ki  karne aynı zamanda çocuğunuza gösterdiğiniz ilginin bir göstergesidir.Onlara her yönüyle destek olunarak hoşgörüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum.

 

Sevgili Öğretmenler, Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Okullarınızda öğrencilerinizi yetiştirmede gösterdiğiniz gayret ve fedakârlıklar, bilgi toplumunun oluşturulmasında çok önemli bir işlev görmektedir. Sizler bu görevi yerine getirirken; düşünen, sorgulayan ve eleştiren bir neslin ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Öğretmenlik gibi çok yüce bir mesleği icra eden sizlerin görev yaptığınız yerlerde gösterdiğiniz çaba ve gayretler, geleceğimizin teminatı olan genç beyinlere yön ve şekil vermektedir. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında gösterdiğiniz tüm gayretler için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.Şimdiden tatilinizin  en huzurlu ve sağlıklı şekilde geçmesini diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken İlçe genelinde sorunsuz başarılı bir eğitim–öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan Okul Müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul personellerimize, İlçe Milli Eğitim Personelimize, velilerimize teşekkür ediyor sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili

Erbil CAMGÖZ

 

 

 

 

 

 

 

Halitpaşa Mahallesi Kumlu Yalı Caddesi 10500 Erdek/Balıkesir - 0 (266) 835 41 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.